“Co W Regionie”: Krzysztof P. Czyżewski – Księżna Izabela w nieznanej nam roli!

      Możliwość komentowania  “Co W Regionie”: Krzysztof P. Czyżewski – Księżna Izabela w nieznanej nam roli! została wyłączona

Okazją do spotkania z Krzysztofem P. Czyżewskim, autorem książek “Izabela. Świat w płomieniach” oraz “Izabela i sześć zaginionych koron” była promocja drugiej powieści oraz ekspozycja repliki korony Bolesława Chrobrego w Muzeum Czartoryskich w Puławach.

Autor książek, w których bohaterką jest księżna Izabela Czartoryska, adwokat i sympatyk historii opowiedział, skąd wzięła się w jego twórczości inspiracja postacią najsłynniejszej osoby związanej z Puławami. Podkreślił, że myślenie prawnicze pomaga mu w tworzeniu fabuły, a zwłaszcza, jeśli wydarzenia zawierają wątek kryminalistyczny, tak jak w przypadku powieści “Izabela i sześć zaginionych koron”.

 

Zapytaliśmy też o proces tworzenia literatury. Nasz Rozmówca podkreślił, że wymaga on na pewno dyscypliny, ale to również jest to bardzo konstruktywna forma spędzania czasu. Jednak nie tylko proces pisania książki należy do absorbujących, ale również strona marketingowa takiej pisarskiej działalności, czyli kontakty z wydawcą, czytelnikami czy promocja samej publikacji.

 

Puławska publiczność bardzo chętnie przychodzi na spotkania autorskie. Jakie pytania zadają najczęściej czytelnicy? Czy po dwóch powieściach z księżną Izabelą Czartoryską w roli głównej, przyjdzie czas na kolejne historie? O to również zapytaliśmy podczas rozmowy z naszym Gościem. Autor podkreślił, że bardzo ceni lokalny patriotyzm i jest pełen uznania dla puławian za ich sympatię i historyczne zainteresowania.

 

Źródło zdjęć: Redakcja