Stan ostrzegawczy w Puławach i wciąż wysoko w reszcie regionu

      Możliwość komentowania Stan ostrzegawczy w Puławach i wciąż wysoko w reszcie regionu została wyłączona

Poziom rzek w naszym regionie jest wciąż wysoki. W ciągu całego weekendu wody bardzo konsekwentnie przybywało, w tempie dwóch centymetrów na godzinę.

Już w sobotę (27 lutego) Wisła i Wieprz weszły w strefę wód wysokich, w Puławach, w Dęblinie i w Kośminie coraz mniej brakuje do poziomu ostrzegawczego. Sytuację cały czas monitorują między innymi strażacy, są w pełnej gotowości od kilkunastu dni, gdy tylko zaczęły być prognozowane roztopy. Niedaleko Puław rękę na pulsie trzyma między innymi jednostka OSP z Janowca. Ci druhowie sprawdzają też, jak ma się okoliczna rzeczka Plewka.

Wczoraj, późnym popołudniem, Wisła przepływająca przez Puławy osiągnęła stan ostrzegawczy – a w ciągu ostatnich godzin przekroczyła go jeszcze o 10 centymetrów. Ale dobre wieści są takie, że teraz wody już nie przybywa. Wysoko także w Dęblinie, ostatnie pomiary wskazały 387 centymetrów. Bardzo dużo wody jest także w Wieprzu, ale tutaj od wczorajszego ranka poziom się już obniża – w Kośminie odnotowano dziś rano 299 centymetrów.

Źródło zdjęcia: OSP Janowiec – Facebook