Coraz większy strumień pieniędzy dla opolskich przedsiębiorców

      Możliwość komentowania Coraz większy strumień pieniędzy dla opolskich przedsiębiorców została wyłączona

W sumie nawet 18 milionów złotych trafi do przedsiębiorców z powiatu opolskiego, którzy postanowili postarać się o wsparcie oferowane przez Tarczę Antykryzysową. Pula, którą niedawno szacowano na 13 milionów, zwiększyła się o kolejne 5 milionów złotych.

Wniosków o taką pomoc złożono w sumie 1822, przy czym większość stanowiły prośby o udzielenie niskoprocentowej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców (1531) – znacznie mniej złożono wniosków o dofinansowanie do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców niezatrudniających pracowników (177) i wniosków na dofinansowanie kosztów wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przez mikro, małe albo średnie firmy (114).

Jak dotąd, wypłacono już 3,5 miliona złotych, a wnioski są rozpatrywane w Powiatowym Urzędzie Pracy w ilości nawet 800 dziennie. Jak mówi członek Zarządu Powiatu, Michał Kramek: „Po skali zainteresowania widać jak bardzo przedsiębiorcy potrzebowali tej pomocy. Blisko połowa z nich złożyła wnioski do Urzędu Pracy. Zdaję sobie sprawę, że ta pomoc nie pokryje utraconych zysków, niemniej na pewno pokryje dużą część kosztów”.

Dodajmy, że epidemia skomplikowała pracę wielu firm w naszym regionie, dlatego to bardzo ważne że są sposoby na znalezienie jakiegoś wsparcia dla podtrzymania działalności.