Czas na ważne zakupy u głowaczowskich strażaków-ochotników

      Możliwość komentowania Czas na ważne zakupy u głowaczowskich strażaków-ochotników została wyłączona

Do kozienickiej gminy Głowaczów popłynie aż 160 tysięcy złotych. Ta niemała kwota zostanie zainwestowana w sprzęt i akcesoria, dzięki którym odważnym druhom będzie łatwiej prowadzić akcje gaśniczo-ratunkowe.

To dobre wieści dla mieszkańców kozienickiej gminy Głowaczów – już niedługo o ich bezpieczeństwo skuteczniej będą mogli zadbać strażacy z lokalnych jednostek OSP. Nowe możliwości da im nowy sprzęt, jaki uda się kupić dzięki dofinansowaniom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Po 25 tysięcy złotych trafi do jednostek z Głowaczowa, Miejskiej Dąbrowy, Lipy i Cecylówki-Brzózkiej. Druhowie kupią między innymi nowe hełmy strażackie, specjalne ubrania i kominiarki niepalne, a także węże tłoczne, prądownice czy motopompy. W planach jest także zakup armatury wodno-pianowej, która bardzo się przyda podczas likwidacji pożarów.

Na zastrzyki gotówki czekają również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze, działające przy jednostkach OSP Brzóza, Bobrowniki, Cecylówka Brzózka i Ursynów. Każda z nich otrzyma po 15 tysięcy złotych i również kupi potrzebny, nowoczesny sprzęt oraz niezbędną odzież. Po tych zakupach członkowie drużyn będą mieć do dyspozycji również radiotelefony nasobne czy latarki kątowe.

Źródło informacji: UG w Głowaczowie; źródło zdjęcia: baza Pixabay