Przez cały czerwiec Puławy walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

      Możliwość komentowania Przez cały czerwiec Puławy walczą o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! została wyłączona

Piękna pogoda coraz wyraźniej zachęca, żeby jeździć na rowerze. Ale są tacy, którzy teraz mają dodatkową motywację, żeby na swój jednoślad wskakiwać jak najczęściej.

Jutro zacznie się czerwiec, a wraz z nim – rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na to trofeum bardzo mocno liczą Puławy – dlatego dla tutejszych rowerzystów zapowiada się bardzo intensywny czas. Mówi prezydent miasta, Paweł Maj:

 

Oficjalne otwarcie puławskiej rywalizacji rozpocznie się w ten czwartek (1 czerwca), o godzinie 17.00. Zbiórka rowerzystów – na placu Chopina. Spotkanie posłuży również temu, by przypomnieć, jak działa aplikacja “Aktywne Miasta” i jak z niej korzystać, by nasz wysiłek przełożył się na wymierne korzyści w walce o wymarzony puchar.

Jednak okazje, żeby kręcić kilometry dla Puław, nadarzą się już wcześniej. Pierwszy rajd ruszy tuż po północy, a o 9.00 rano członkowie Puławskiej Grupy Rowerowej pojadą do Czarnolasu. Dodajmy, że przez cały czerwiec wieczorne przejażdżki będą ruszały sprzed starej hali MOSIR przy Alei Partyzantów, o 20:15.

Wszystkie aktualne informacje można śledzić na facebookowym profilu Puławskiej Grupy Rowerowej. Tam również znajdziecie kalendarz wszystkich zaplanowanych wydarzeń, do których mogą dołączyć zaangażowani w akcję rowerzyści.

Źródło informacji: Puławska Grupa Rowerowa; źródło zdjęcia: Paweł Maj, Prezydent Miasta Puławy – Facebook