Władze Lublina ograniczają ruch pojazdów w pobliżu Bramy Krakowskiej – na stałe

      Możliwość komentowania Władze Lublina ograniczają ruch pojazdów w pobliżu Bramy Krakowskiej – na stałe została wyłączona

Z początkiem czerwca, czyli już jutro, w ścisłym centrum Lublina, w rejonie deptaka i Starego Miasta, zmieni się stała organizacja ruchu drogowego. Nowe przepisy uporządkują zasady, które dotyczą pojazdów zaopatrzenia.

Od nadchodzącego miesiąca takie pojazdy będą mogły wjeżdżać na teren deptaka tylko między północą a siódmą rano. Później dostawcy będą mogli zatrzymywać się wyłącznie przy pobliskich ulicach, na specjalnie wyznaczonych miejscach parkingowych. W sumie, takich miejsc ma być 12. Wjazdu na deptak będą broniły nowe słupki blokujące. Dostawcy, którzy chcieliby w ciągu dnia przetransportować coś na teren deptaka, będą musieli znaleźć na to jakiś niezmotoryzowany sposób. Z kolei na teren Starego Miasta dostawy będą wjeżdżały wyłącznie między 6.00 a 10.00.

Wiadomo, że szykują się także ograniczenia dotyczące parkowania taksówek na placu Łokietka.Zapowiadane zmiany mają wpłynąć zarówno na bezpieczeństwo pieszych, jak też estetykę w tej części miasta.O szczegółach wszystkich ograniczeń ruchu można doczytać na stronie internetowej lubelskiego ratusza.

Dodajmy, że wszystkie nowe przepisy to reakcja władz miasta na tragiczny wypadek, jaki zdarzył się na lubelskim deptaku pod koniec kwietnia. Pod kołami samochodu dostawczego zginęła 47-letnia kobieta, która szła w kierunku Bramy Krakowskiej.

Źródło zdjęcia: UM w Lublinie