Czas postarać się o nowe świadczenie wychowawcze

      Możliwość komentowania Czas postarać się o nowe świadczenie wychowawcze została wyłączona

Od 1 lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacznie przyjmować wnioski o świadczenie 500+ na nowy okres świadczeniowy, który trwa od 1 czerwca 2023 roku do 31 maja 2024 roku.

Świadczenie wychowawcze to finansowe wsparcie, które przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat. Wysokość dochodów osiąganych przez rodziców nie ma tutaj znaczenia.

Żeby otrzymać świadczenie na nowy okres, trzeba złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odpowiedni wniosek. W jaki sposób? Wyjaśnia Maciej Raszewski rzecznik prasowy lubelskiego oddziału ZUS:

 

500+ dla może także przysługiwać obywatelom Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 roku, w związku z działaniami wojennymi – i uzyskali legalny pobyt w Polsce na podstawie specjalnej ustawy.

Przypomnijmy, że z aplikacji mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Jej funkcje są dostosowane do tego, by wysłać wniosek, obsługując tablet albo telefon. Taką aplikację należy pobrać ze sklepów Google Play albo App Store.