Zwoleńskie lodowisko czeka na łyżwiarzy

      Możliwość komentowania Zwoleńskie lodowisko czeka na łyżwiarzy została wyłączona

 Mieszkańcy Zwolenia od lat czekali na to, żeby zimą móc bezpiecznie pojeździć na łyżwach. To marzenie spełnia się tuż przed tegorocznymi, mazowieckimi feriami zimowymi.

W Zwoleniu działa już nowy sportowy obiekt – pierwszy tego rodzaju w zachodniej części naszego regionu. Sztuczne lodowisko czeka na wszystkich miłośników jazdy na łyżwach – również tych, którzy dopiero chcą się nauczyć tej sztuki. W ustawionym obok kontenerze działa wypożyczalnia, a w niej można dostać łyżwy, kaski czy chodziki dla dzieci, tak zwane “pingwinki”.

Tafla o powierzchni 600 metrów kwadratowych została zamontowana na terenie zwoleńskiego Orlika, w pobliżu centrum miasta. Obiekt ma charakter mobilny – to znaczy, że w ciepłej porze roku lodowisko ustąpi miejsca sportowym boiskom, ale każdej zimy będzie tutaj powracać. Dla władz miasta była to inwestycja rzędu niemal 900 tysięcy złotych – ale prawie 300 tysięcy pokryła dotacja z programu “Mazowsze dla sportu”.

Zwoleńskie lodowisko jest otwarte codziennie, od godziny 11.00 niemal do 20.00, a goście są wpuszczani na taflę tylko o pełnych godzinach – oprócz 14.00, bo wtedy zaczyna się godzinna przerwa techniczna. Wejścia o 11.00 i 12.00bezpłatne.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Zwoleniu