Czas przebudować popularną drogę w gminie Chodel

      Możliwość komentowania Czas przebudować popularną drogę w gminie Chodel została wyłączona

W powiecie opolskim rusza kolejna inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Tym razem chodzi o trasę, którą można wjechać do naszego regionu – albo go opuścić.

Jak przyznaje sam starosta opolski, Dariusz Piotrowski, w tym powiecie jest sporo tras, które przez lata czekały na potrzebne modernizacje – i przez to dawały się we znaki zarówno zmotoryzowanym mieszkańcom regionu, jak i pieszym. Poszczególne drogowe odcinki z różnych powodów traktowano “po macoszemu” – na szczęście teraz samorządowcy wykorzystują nadarzające się okazje, żeby poprawić stan wysłużonych dróg.

Tym razem zmiany dosięgną fragmentu drogi powiatowej, która biegnie przez Chodel i Borzechów, w kierunku miejscowości Wilkołaz. Modernizacje obejmą trasę od mostu w Majdanie Borowskim aż do granicy powiatu opolskiego. Plac budowy przekazano wykonawcy już w miniony poniedziałek (29 maja), jednak rozpoczęcie prac remontowych zaplanowano dopiero na przełom czerwca i lipca. Odcinek liczący 4 kilometry powinien się zmienić na lepsze do połowy listopada tego roku.

Koszt tej inwestycji to ponad 4 miliony złotych – a w opłaceniu tych kosztów pomoże dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, pozyskane przez władze powiatu.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu Lubelskim