Opole Lubelskie zaprasza na swój pumptrack!

      Możliwość komentowania Opole Lubelskie zaprasza na swój pumptrack! została wyłączona

Na mapie naszego regionu jest już kolejne miejsce, w którym skaterzy mogą spożytkować swoją energię – w sposób, który najbardziej lubią.

Miłośnicy adrenaliny, a przede wszystkim młodzi mieszkańcy Opola Lubelskiego, zapewne wyczekują już piątkowego otwarcia toru „Pumptrack”. Nowa atrakcja na pewno ucieszy tych, którzy lubią jeździć wyczynowo na rowerze, hulajnodze albo rolkach. Tor o długości 180 metrów posiada szybkie skręty i muldy, które umożliwiają wykonywanie rozmaitych sztuczek. Na tym torze nie będzie nudy!

Nowa przestrzeń do aktywnego wypoczynku powstała na wzgórzu, które oddziela centrum Parku Miejskiego od pobliskich boisk. Zadanie zrealizowano w ramach rewitalizacji tego obszaru. Co ciekawe, podczas budowy toru nie zostało wycięte żadne parkowe drzewo – w efekcie, nowy obiekt wtapia się w dobrze znany miejski krajobraz.

Nie pozostaje nic innego, jak znaleźć swój pojazd albo ulubione sportowe akcesoria – i odważyć się, by spróbować czegoś innego, niż jazda po prostej drodze. Już podczas piątkowego otwarcia, rzecz jasna po części oficjalnej, będzie można obejrzeć pokazy ekstremalnej jazdy na rowerze, a nawet podjąć naukę jazdy po torze, pod okiem instruktora. Uroczyste otwarcie toru „Pumptrack” zaplanowano na godzinę 10.00.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: baza Pixabay