Puławski Budżet Obywatelski – po raz dziesiąty!

      Możliwość komentowania Puławski Budżet Obywatelski – po raz dziesiąty! została wyłączona

Co warto zmienić w Puławach? Po raz kolejny to sami mieszkańcy mają realny wpływ na to, jakie przedsięwzięcia zostaną podjęte w ich mieście – i sfinansowane z pieniędzy pochodzących z miejskiej kasy.

W Puławach trwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Budżetu Obywatelskiego. Powoli dobiega końca jej pierwszy etap, czyli przyjmowanie projektów – zakończy się już w najbliższy poniedziałek, 5 czerwca. Puławianie mają jeszcze trzy dni na przygotowanie swoich propozycji – a zachęca ich do tego między innymi prezydent miasta, Paweł Maj:

 

 

W Internecie czeka specjalna platforma, która umożliwia zgłoszenie nowych projektów – kliknij TUTAJ. Na tej samej stronie, poświęconej nowej edycji, są zamieszczone cenne wskazówki – żeby każdy mógł się zorientować, jakiego rodzaju pomysły można przedstawiać.

Dodajmy, że podobnie jak w ubiegłych latach, swoje pomysły można opisać również w papierowym wniosku. Ważne, by na czas trafił do puławskiego ratusza.

Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy sami proponują, co zmienić, zbudować albo zorganizować w ich mieście, żeby wszystkim żyło się wygodniej i bezpieczniej, a także wśród ciekawych atrakcji. Puławy to jedno z pierwszych miast w całej Polsce, które zaczęło korzystać z tej formuły.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Puławach