Czy browar rzemieślniczy pomoże turystyce w powiecie zwoleńskim?

      Możliwość komentowania Czy browar rzemieślniczy pomoże turystyce w powiecie zwoleńskim? została wyłączona

W Sycynie pojawi się nowa atrakcja turystyczna – lokalny browar rzemieślniczy, nawiązujący do XIX-wiecznej historii tego miejsca.

Tuż obok Ojczystego Gniazda Jana Kochanowskiego niszczeją zabudowania po dawnym folwarku. Od prawie 20 lat nic się tutaj nie działo – ale wkrótce zacznie wrzeć praca przy modernizacji zabytkowych obiektów. Firma z Warszawy planuje już rewitalizację tutejszych budynków gospodarczych – bo chce tu stworzyć nowoczesny, ekologiczny browar rzemieślniczy.

Nowa atrakcja ma być otwarta dla gości – tak, by każdy mógł się przekonać, w jaki sposób pracują piwowarzy. Tuż obok, efektów ich pracy będzie można spróbować – w tradycyjnej karczmie. Ze względu na położenie browaru, ma się on stać jedną z tych atrakcji, które pomogą upamiętniać Jana Kochanowskiego – odnowiony obiekt będzie mógł służyć organizatorom okolicznościowych wydarzeń.

W zwoleńskim starostwie podpisano już umowę dotyczącą dzierżawy działki, położonej obok odnowionego parku w Sycynie i malowniczych stawów. Gruntowne prace remontowe na dawnym folwarku, warte około 2 milionów złotych, mogą potrwać nawet przez najbliższe 4 lata.