Władze Zwolenia chcą ulepszyć system miejskiego monitoringu

      Możliwość komentowania Władze Zwolenia chcą ulepszyć system miejskiego monitoringu została wyłączona

Co zrobić, żeby na terenie Zwolenia było bezpieczniej? Władze gminy, w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji, rozważają modernizację i rozbudowę miejskiego monitoringu.

W pewnych rejonach Zwolenia są już zamontowane kamery – ale żeby miejski system bezpieczeństwa działał skuteczniej, wypada powiększyć dotychczasową sieć i ją unowocześnić. Tym bardziej, że władze regularnie otrzymują niepokojące zgłoszenia od mieszkańców, którzy bywają świadkami łamania prawa.

Nowe kamery mają się pojawić w miejscach, w których najczęściej dochodzi do różnego rodzaju wykroczeń. Takie punkty zostaną wyznaczone na podstawie wspomnianych zgłoszeń napływających od mieszkańców, ale też dzięki konsultacjom z policją i strażą pożarną. Władze liczą, że obecność większej ilości kamer zniechęci do działania sprawców drobnych kradzieży czy wandali, którzy niszczą mienie publiczne i prywatne.

Jak tłumaczy komendant Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu, Mariusz Medwecki, unowocześniony system mógłby nadzorować policjant dyżurny – dzięki temu mundurowi mogliby na bieżąco podejmować potrzebne interwencje. Warto zaznaczyć, że służbom zależy na sprzęcie, który zapewni wysoką jakość zarejestrowanego obrazu.

W przeprowadzeniu wszystkich tych planów może pomóc dofinansowanie. Władze gminy chcą złożyć wniosek do rządowego programu “Razem Bezpieczniej”, żeby zdobyć środki na zakup i montaż nowych urządzeń.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu