Czy w naszym regionie przybędzie nowych winnic?

      Możliwość komentowania Czy w naszym regionie przybędzie nowych winnic? została wyłączona

Rolników z Lubelszczyzny i Mazowsza namawia do tego Fundacja Winiarnie Zamojskie, która prowadzi specjalny projekt – dla początkujących, ale też nieco doświadczonych winiarzy.

Fundacja szuka osób, które chciałyby zająć się produkcją wina – albo tych, którzy już prowadzą taką działalność, ale chcą dalej ją rozwijać. Chętnym oferuje pełną merytoryczną pomoc: różnorodne warsztaty, dzięki którym można zdobyć całą potrzebną wiedzę. Przewidziane są między innymi zajęcia poświęcone finansowym i prawnym aspektom prowadzenia winnicy, a nawet warsztaty z zakresu marketingu gospodarstwa winiarskiego.

Zainteresowani mieszkańcy naszego regionu mogą zgłaszać się do Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, który współpracuje z Fundacją przy tym winiarskim projekcie. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Przypomnijmy, że w naszym regionie, zwłaszcza w okolicy Wisły, panują odpowiednie warunki do uprawiania winnej latorośli. Dobrze prosperujące winnice znajdują się na przykład w Lesie Stockim, Janowcu, czy Rzeczycy. Od lat są zrzeszone w Stowarzyszeniu Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły.