Dęblińscy saperzy są najlepsi!

      Możliwość komentowania Dęblińscy saperzy są najlepsi! została wyłączona

W 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wyłoniono tych „niezrównanych” żołnierzy, którzy najlepiej radzą sobie z saperskimi zadaniami.

Zawody użyteczno-bojowe w specjalności wojskowej saper, odbyły się na placu ćwiczeń taktycznych na lubelskim Majdanku. Wzięło w nich udział 35 zawodników – ze wszystkich pięciu pododdziałów lubelskiej brygady OT, czyli z Lublina, Dęblina, Białej Podlaskiej, Kraśnika oraz Zamościa.

Żołnierze zmierzyli się w siedmiu konkurencjach. Sprawdzano między innymi, jak radzą sobie w rzucie granatem na celność i odległość czy w ustawianiu min przeciwpancernych, jak sprawnie dokonują rozpoznania terenu zaminowanego i jak szybko mogą pokonać sztafetę z minami.

Z tymi zadaniami najlepiej poradzili sobie saperzy z 22 Dęblińskiego Batalionu Lekkiej Piechoty – w klasyfikacji końcowej zdobyli najwięcej punktów. Tym samym pokazali wysoki poziom wyszkolenia w swojej specjalności – a właśnie to było celem całego wydarzenia. Na drugim miejscu uplasowali się saperzy z Kraśnika, a na trzecim – z Zamościa.

Źródło informacji i zdjęcia: 2LBOT