Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną

      Możliwość komentowania Szpital powiatowy w Rykach czeka na nowoczesną sieć teleinformatyczną została wyłączona

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano dziś umowę w sprawie dofinansowania dla tego ważnego zadania. Powiat rycki otrzyma celową dotację z budżetu państwa, w wysokości ponad sześciuset tysięcy złotych.


Sprawna sieć teleinformatyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego szpitala. To od niej zależy prawidłowe działanie specjalistycznej aparatury (między innymi tomografu komputerowego, rezonansu magnetycznego czy ultrasonografów), a także bezpieczna wymiana danych między komputerami i serwerami.

Tymczasem sieć, z której obecnie korzystają pracownicy szpitala w Rykach, nie spełnia obowiązujących standardów IT. Jest również niewydajna, ponieważ ma zbyt mało przełączników sieciowych – a co więcej, są one przestarzałe.

Zadanie zaplanowane dla tej placówki obejmuje wykonanie całego potrzebnego okablowania oraz instalacji elektrycznej i światłowodowej. W budynku powstaną klimatyzowane punkty dystrybucyjne i nowa serwerownia – a w nich pojawi się oczywiście całe niezbędne oprzyrządowanie. Cała inwestycja ma być zrealizowana do końca tego roku kalendarzowego.

Źródło informacji i zdjęcia: LUW