Dęblińska ulica Stężycka jest już jak nowa

      Możliwość komentowania Dęblińska ulica Stężycka jest już jak nowa została wyłączona

Równa jezdnia, wyregulowane i utwardzone pobocza oraz brak niespodzianek w rodzaju karp po wycince drzew – może się wydawać, że to drobiazgi. Ale z perspektywy kierowcy to czynniki, które podnoszą bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W Dęblinie wyremontowano jedną z popularniejszych tras, biegnących przez miasto. Chodzi o ulicę Stężycką, która znajduje się w starym ciągu drogi wojewódzkiej nr 801. Przez lata korzystali z niej zarówno zmotoryzowani mieszkańcy tej części regionu, jak też kierowcy, którzy tylko przejeżdżali przez miasto, zmierzając w kierunku Stężycy. Długa i intensywna eksploatacja sprawiła, że nawierzchnia jezdni wymagała modernizacji.

Żeby zrealizować to zadanie, dębliński ratusz połączył siły z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Remont zlecono firmie z Lubartowa, a kosztami podzielono się po połowie. Jak się okazało, konieczne do przeprowadzenia prace pochłonęły blisko 700 tysięcy złotych.

Wykonawca działał na odcinku liczącym prawie kilometr – od spotkania ulicy Stężyckiej z ulicą Okrzei do skrzyżowania z Wiślaną. W tym rejonie odnowiono asfaltową nawierzchnię i utwardzono pobocza. Jednocześnie, sfrezowano okoliczne pniaki – pozostałości po lipach, które kiedyś rosły wzdłuż ulicy Stężyckiej. Jazda przez tę część miasta jest już zdecydowanie bardziej komfortowa.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Dęblinie