W Brzózie powstanie ścieżka przyrodnicza

      Możliwość komentowania W Brzózie powstanie ścieżka przyrodnicza została wyłączona

To dobre wieści dla tych mieszkańców gminy Głowaczów, którzy lubią spacerowanie i przebywanie w plenerze. I dla młodych ludzi, ciekawych świata – również tego, który rozciąga się całkiem niedaleko domu.

W miejscowości Brzóza powstanie ścieżka przyrodnicza – szlak, na którym będzie można nie tylko odpocząć, ale i poszerzyć swoją wiedzę na temat lokalnego środowiska i ekologii. Na trasie wyznaczonej w malowniczym plenerze pojawią się między innymi gry edukacyjne, dzięki którym dzieci i młodzież dowiedzą się więcej o drzewach, grzybach, ptakach i innych zwierzętach, które można spotkać w tej części ziemi kozienickiej. Na pewno pojawią się również ławki parkowe dla strudzonych spacerowiczów i kosze na śmieci – żeby podczas odpoczynku na łonie natury łatwiej było zachować się odpowiedzialnie.

Cała inwestycja będzie kosztować 100 tysięcy złotych – ale aż 90 tysięcy pokryje dotacja, przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Budowa ścieżki ekologicznej w Brzózie ma potrwać do końca października tego roku.

Jak przypomina wójt gminy Głowaczów, Hubert Czubaj, te plany to kolejny dowód na to, że samorząd podchodzi poważnie do kwestii edukacji ekologicznej i działań związanych z ochroną środowiska. W ubiegłym roku powstała już ścieżka edukacyjna przy OSP w Głowaczowie, przygotowano też ścieżki sensoryczne. Poza tym, wymieniono część drogowego oświetlenia i prowadzono utylizację azbestu. We wszystkich tych działaniach gminę wspierał finansowo WFOŚiGW w Warszawie.

Źródło informacji i zdjęcia; UG w Głowaczowie