Dla kogo „Kozienicka Niania”?

      Możliwość komentowania Dla kogo „Kozienicka Niania”? została wyłączona

Jak pogodzić obowiązki w pracy z opieką nad małym dzieckiem? Jeśli maluch nie może jeszcze pójść do przedszkola, a miejsca w żłobku nie udało się znaleźć, jedynym rozwiązaniem pozostaje wynajęcie niani. Ale skąd wziąć pieniądze na ten wydatek?

Władze Kozienic postarały się, żeby rodzicom z tej gminy nie przybywało finansowych zmartwień. Proponują im specjalną pomoc, w postaci bonu opiekuńczego „Kozienicka Niania”.

To świadczenie przysługuje rodzinom, w których na utrzymaniu dorosłych są dzieci mające od 20 tygodnia do 3 roku życia. Taki bon jest wart 700, 500 i 300 złotych – kolejne kwoty są doliczane na kolejne dzieci. Przyznane świadczenie jest wypłacane przez cały rok szkolny – do czasu, aż każde dziecko skończy 3 lata.

O takie wypłaty mogą się starać mieszkańcy gminy Kozienice, którzy nie korzystają z urlopu rodzicielskiego, na co dzień pracują – i wynajęli już nianię, której muszą zapłacić za pomoc. Inne warunki, które trzeba spełnić, to rozliczanie podatków w kozienickim Urzędzie Skarbowym czy posiadanie aktywnej Kozienickiej Karty Mieszkańca.

Kozienicki Urząd Miasta zaczął już przyjmować wnioski w tej sprawie. Dokumenty można tu składać osobiście albo przesyłać tradycyjną pocztą. O szczegółach można przeczytać TUTAJ.