Nowy światłowód dociera do okolic Zwolenia i Puław!

      Możliwość komentowania Nowy światłowód dociera do okolic Zwolenia i Puław! została wyłączona

W naszym regionie cały czas rozrasta się nowa sieć światłowodowa. Powstaje w ramach programu operacyjnego Polska Cyfrowa – i ma być gotowa do połowy 2022 roku. O tym, jak daleko dotrze, zdecydują sami mieszkańcy.

Prace przy budowie światłowodu ruszają już w gminie Zwoleń i w gminie Puławy. Żeby mogły postępować, wykonawca (czyli firma FIBEE) będzie wkrótce kontaktować się z właścicielami tutejszych nieruchomości. Będzie prosić o podpisanie zgód na poprowadzenie przewodów przez daną posesję. Włókna światłowodowe są prowadzone z pomocą infrastruktury słupowej albo pod ziemią. Czasem konieczne może się okazać zbudowanie przyłącza.

Dzięki temu światłowodowi szerokopasmowy Internet będzie mógł dotrzeć do wielu mieszkańców pogranicza Mazowsza i Lubelszczyzny. Ta nowa sieć będzie otwarta, a to oznacza, że będą mogli z niej skorzystać różni dostawcy usług telekomunikacyjnych. Żeby sprawdzić, czy konkretny adres zyska dostęp do sieci, można dzwonić pod specjalną infolinię: 61 102 10 00. O wielu innych szczegółach projektu można przeczytać TUTAJ.