Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta!

      Możliwość komentowania Długo wyczekiwana kozienicka droga – już otwarta! została wyłączona

Przekazujemy dobre wieści dla kierowców z powiatu kozienickiego, którzy często przejeżdżają przez miejscowość Cecylówka Brzózka. I nie tylko dla nich.

Mieszkańcy niedużej miejscowości, położonej na północnym skraju Kozienickiego Parku Krajobrazowego, od dłuższego czasu upominali się u władz o naprawę wysłużonej drogi powiatowej – oraz o jej rozbudowę. Starania zostały już zwieńczone sukcesem – popularny odcinek przeszedł gruntowną modernizację, a w minioną niedzielę (4 czerwca) uroczyście otwarto przebudowaną trasę.

Po sześciu dekadach wytrwałego służenia zmotoryzowanym miejscowym i turystom, droga została całkowicie odmieniona – i jest gotowa, by przez kolejne lata służyć podróżnym. Jezdnia ma teraz nową nawierzchnię i pobocza, a także odwodnienie i oświetlenie. Z myślą o pieszych zbudowano również nowe chodniki.

Generalny remont przeprowadzono na odcinku drogi nr 1716W, liczącym ponad 300 metrów. Natomiast rozbudowa objęła część drogi nr 1711W, o długości 2,5 kilometra. Zakres prac był tak duży, że koszt modernizacji sięgnął prawie 9 milionów złotych. Jednak władze powiatu sięgnęły do swojego budżetu po niespełna pół miliona złotych – resztę kosztów pokryła dotacja z rządowego Funduszu “Polski Ład”.

Źródło informacji i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kozienicach