Do Puław wraca akcja “Mała Książka – Wielki Człowiek”

      Możliwość komentowania Do Puław wraca akcja “Mała Książka – Wielki Człowiek” została wyłączona

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza najmłodszych czytelników i ich rodziców do włączenia się w ogólnopolską kampanię, która promuje czytelnictwo wśród najmłodszych.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym, a jego celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania biblioteki wraz z pociechą oraz do codziennego, wspólnego czytania. Każdy przedszkolak otrzyma wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. Składa się ona z książki “Krasnal w krzywej czapce”, broszury dla rodzica “Książką połączeni, czyli Mały Czytelnik w bibliotece” oraz Karty Małego Czytelnika.

Każda wizyta w bibliotece, która zakończy się wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, zostanie nagrodzona. Mały Czytelnik otrzyma naklejkę – a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Największą gwiazdą tegorocznej kampanii jest książka „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka, do której ilustracje stworzyła Aleksandra Krzanowska. Publikacja powstała specjalnie na potrzeby nowej odsłony akcji.

Co zrobić, żeby otrzymać wyprawkę czytelniczą?

  • odwiedź z dzieckiem jedną z lokalnych bibliotek lub filii biorących udział w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek” i powiedz bibliotekarzowi o chęci udziału
  • zarejestruj się w bibliotece i wypożycz przynajmniej jedną książkę – w zamian otrzymasz książeczkę o krasnalu (w prezencie) oraz Kartę Małego Czytelnika.

Uwaga – jeśli dziecko jest już zapisane do Biblioteki i posiada kartę czytelnika, wyprawkę i kartę do zbierania naklejek można odebrać od razu. Natomiast dzieci, które otrzymały wyprawki podczas ubiegłorocznej edycji akcji, w tym roku na nowo mogą rozpocząć zbieranie naklejek, jeśli poproszą o nową Kartę Małego Czytelnika

Pani Małgorzata Szczypa z Biblioteki Miejskiej w Puławach przedstawiła w Radiu Impuls rady dla rodziców oraz serdeczne zaproszenie do corocznej ogólnopolskiej akcji:

Warto angażować dzieci w czytanie od najmłodszych lat. Ważne jest również, aby pozwolić dziecku wybrać interesujące go książki. Odwiedzanie biblioteki i wspólne czytanie może stać się wspaniałą tradycją, która otworzy przed dzieckiem magiczny świat książek i pomoże zaszczepić w nim miłość do czytania.

W ramach tegorocznej kampanii, biblioteka otrzymała także wyprawki w wersji polsko-ukraińskiej i serdecznie zaprasza również dzieci z Ukrainy mieszkające w Puławach, do odwiedzania Biblioteki i odebrania czytelniczej wyprawki. Ilość tych zestawów jest ograniczona.

Szczegółowe informacje o całej akcji znajdują się na stronie www.wielki-czlowiek.pl. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorem jest Instytut Książki.