Dożynki gminne w Janowcu – w tę niedzielę

      Możliwość komentowania Dożynki gminne w Janowcu – w tę niedzielę została wyłączona

21 sierpnia rolnicy z gminy Janowiec będą wspólnie dziękować za tegoroczne plony. Zapowiada się popołudnie pełne różnorodnych atrakcji.

Zabawa dożynkowa odbędzie się na terenie parku zamkowego – a rozpocznie się od tradycyjnego korowodu, który ruszy na kwadrans przed godziną 13.00. Po uroczystej Mszy Świętej widzowie obejrzą oczywiście obrzęd dożynkowy w wykonaniu mieszkańców gminy, a później będą mogli kibicować uczestnikom okolicznościowych konkursów. Sołectwa będą rywalizować w konkurencjach sportowych, ale oczywiście trzeba będzie wybrać również najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najsmaczniejszy chleb i najbardziej atrakcyjne stoisko. Tego dnia nagrodzeni zostaną również najlepsi rolnicy z gminy Janowiec.

Niedzielne popołudnie urozmaicą jeszcze występy artystyczne lokalnych zespołów wokalnych i tanecznych. Na scenie wystąpią “Oblasianki”, zespoły “ROSA”, “PROMIENIE” i “NAS-TROJE”, zaśpiewają też Julia Stateczna, Wiktoria Włodarczyk oraz Oksana i Przyjaciele z Ukrainy. Późnym popołudniem zagra “MACIEJOWA KAPELA”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół DEDE NEGRA.

Najmłodsi uczestnicy dożynkowej zabawy będą mogli pobawić się w strefie animacji i w parku rozrywki w dmuchańcami. Będzie też okazja, żeby zasmakować konnej przejażdżki. Szczegółowy harmonogram janowieckich dożynek gminnych znajdziecie na plakacie.

Źródło informacji i plakatu: GOK Janowiec; źródło zdjęć: baza Pixabay