Wzrosła opłata za wywóz śmieci w gminie Zwoleń

      Możliwość komentowania Wzrosła opłata za wywóz śmieci w gminie Zwoleń została wyłączona

Koszty utylizacji odpadów systematycznie rosną – dlatego kolejne władze samorządowe podnoszą wysokości opłat, jakie ponoszą mieszkańcy. Tym razem takie wieści dotyczą gminy Zwoleń.

Jak informuje zwoleński ratusz, od 1 kwietnia obowiązują już nowe, wyższe stawki za wywóz odpadów. Każdy mieszkaniec, który segreguje śmieci, zapłaci za to miesięcznie 24 złote. Natomiast uchylając się od obowiązku segregacji, trzeba co miesiąc zapłacić niemal trzy razy więcej, bo aż 72 złote za osobę.

Ale są i dobre wieści: na oszczędności mogą sobie zapracować ci, którzy samodzielnie kompostują bioodpady – ulga wynosi wówczas 2 złote miesięcznie za osobę. W tej sprawie trzeba oczywiście zadeklarować posiadanie kompostownika na terenie posesji, powiadomiając o tym Urząd Miasta.

Przypomnijmy, że mieszkańcy gminy Zwoleń regulują opłaty za wywóz śmieci co kwartał. To znaczy, że nowe, wyższe należności, dotyczące już kwietnia, maja i czerwca, trzeba będzie uregulować do 25 czerwca. Każdy, kto się pospieszył i wziął pod uwagę dotychczasowe stawki, będzie musiał wyrównać rachunki.

O wszystkich szczegółach tej sprawy informuje na swojej stronie internetowej zwoleński Urząd Miasta – wystarczy kliknąć TUTAJ.

Źródło informacji: UM w Zwoleniu; źródło zdjęcia: baza Pixabay