Weekend Dnia Ziemi W Muzeum Nadwiślańskim

      Możliwość komentowania Weekend Dnia Ziemi W Muzeum Nadwiślańskim została wyłączona

Jutro 22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Ziemi. Ta okazja motywuje do odwiedzania plenerów – ale Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym zachęca, żeby sprawdzić też to, w jaki sposób przyroda inspiruje artystów. Dzięki jednemu biletowi, można zobaczyć dwie ekspozycje.

W Oddziale Przyrodniczym, który rezyduje w zabytkowym spichlerzu Ulanowskich, można obejrzeć debiutującą dziś wystawę “Faunofloris. Z nurtem życia”. Ta ekspozycja to cykl obrazów Ilony Irminy Iwańskiej – artystki która należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Do obejrzenia są fantastyczne wizje, w których przenikają się elementy realne i symboliczne – w ten sposób autorka stara się uchwycić tajemnice ziemskiej materii i jednocześnie uświadomić widzom, jak wielkie jest bogactwo otaczającej nas przyrody.

Z kolei odwiedzając Kamienicę Celejowską, można nadal przekonać się, jaki “obraz rzeki” przedstawia w swoich pracach Agnieszka Mitura. To z kolei cykl pejzaży, namalowanych przez artystkę, która również jest związana z Kazimierską Konfraternią Sztuki. Patrząc na te prace, można kontemplować delikatną zmienność rzeki – to, jak zmienia się pod wpływem światła i jak się prezentuje w kontraście do stałego lądu. Dodajmy, że widzowie zainteresowani tym malarskim cyklem mają jeszcze dwa tygodnie, żeby go zobaczyć. Wystawa potrwa do 7 maja.

Ale to jeszcze nie wszystko. W najbliższych dniach każdy może poczuć się artystą – i uwiecznić niezwykłe nadwiślańskie widoki. Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego zachęca, żeby uważnie przyglądać się lokalnemu przełomowi Wisły – i ogłasza konkurs fotograficzny. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy zrobić autorskie zdjęcie i dostarczyć je do Muzeum do końca kwietnia. Konkurs “Jak widzę Wisłę” będzie miał trzech laureatów. Szczegółowy regulamin jest zamieszczony TUTAJ.

Źródło informacji: MNKD