“Dwa Księżyce – Słowa Mają Moc” – w ten weekend w Kazimierzu Dolnym!

      Możliwość komentowania “Dwa Księżyce – Słowa Mają Moc” – w ten weekend w Kazimierzu Dolnym! została wyłączona

Po udanym, zeszłorocznym debiucie, do Kazimierza Dolnego powraca Festiwal Literacki “Dwa Księżyce”. Sprowadzi do miasteczka nie tylko “dwa księżyce”, ale też prawdziwe literackie gwiazdy.


Słowa mają wielką moc – zwłaszcza te, które na kartach książek potrafią przywoływać całe światy, są zdolne poruszać czytelników i wzbudzać w nich szereg emocji. Kazimierz Dolny był inspiracją dla niejednego artysty słowa – a kluczową postacią pozostaje tam Maria Kuncewiczowa, co podkreślają organizatorzy kazimierskiego Festiwalu Literackiego, sięgając do tytułu jej słynnego zbioru opowiadań.

Już po raz drugi można odwiedzić nadwiślańskie miasteczko, żeby odkryć w nim literackie ciekawostki i inspiracje – zadba o to Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. Co w ciągu najbliższych dni wydarzy się w miasteczku? Mówi Renata Bucior z Centrum Informacji Turystycznej w Kazimierzu Dolnym:

 

Wśród zaproszonych gości będą między innymi: językoznawca Jerzy Bralczyk, laureaci Nagrody Nike: Radek Rak i Cezary Łazarewicz, a także znane i nagradzane pisarki: Małgorzata Szejnert, Agata Tuszyńska, Grażyna Plebanek, Paulina Siegień czy Dominika Buczak. Pełny harmonogram, w którym ujęto zarówno terminy spotkań z literatami, jak też inne atrakcje towarzyszące festiwalowi, można znaleźć TUTAJ.

Źródło informacji: KOKPiT