Dwie osoby w szpitalu po potrąceniach na przejściach dla pieszych!

      Możliwość komentowania Dwie osoby w szpitalu po potrąceniach na przejściach dla pieszych! została wyłączona

Miniony weekend był niespokojny na puławskich drogach. Jeszcze zanim przykryły je zaspy śniegu, doszło do niebezpiecznych zdarzeń.

Podwójne kłopoty ma 80-letni puławianin, który w minioną sobotę (10 grudnia) jechał przez miasto samochodem osobowym. Mijając jedno z przejść dla pieszych na ulicy Zielonej, senior potrącił 42-letnią kobietę – i natychmiast ruszył w dalszą drogę. Poszkodowana puławianka z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. A sprawca zdarzenia wkrótce spotkał funkcjonariuszy policji – ale z zupełnie innego powodu. Gdy dojechał na skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i Partyzantów, doprowadził do kolizji drogowej, wjeżdżając w inny pojazd.

Za stłuczkę 80-latek otrzymał już mandat karny. Natomiast ze spowodowania wypadku i z tego, że odjechał z miejsca zdarzenia, będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Policjanci wyjaśniający okoliczności obu zdarzeń ustalili, że senior był trzeźwy podczas sobotniej wyprawy.

Jak się okazało, w ten weekend na puławską komendę wpłynęło jeszcze bardzo podobne zgłoszenie: doszło do niego na przejściu dla pieszych w Końskowoli. Auto osobowe, prowadzone przez młodego kierowcę, potrąciło 15-latka. Poszkodowanego zatrzymano na obserwacji w puławskim szpitalu. Biorąc pod uwagę oba te niedawne zdarzenia, mundurowi apelują, by wszyscy uczestnicy ruchu drogowego nie zapominali o przepisach – i o tym, by zachowywać się ostrożnie.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach