Gala „CZAS WERYFIKACJI”: Leśniak vs. Dekys o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski!

      Możliwość komentowania Gala „CZAS WERYFIKACJI”: Leśniak vs. Dekys o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski! została wyłączona

Michał Leśniak (17-1-1, 4 KO) z Czechem Lukasem Dekysem (7-0, 3 KO) powalczą o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski wagi półśredniej podczas piątkowej (18 listopada) gali „CZAS WERYFIKACJI” w hali Grupa Azoty Arena. Transmisja w TVP Sport. Bilety dostępne na eBilet.pl. Partnerem Wydarzenia jest Województwo Lubelskie “Lubelskie Smakuje życie!”.

To będzie jedna z walk wieczoru gali na Lubelszczyźnie. W innym terminie odbędzie się starcie Łukasza Maćca (28-5-1, 5 KO) z mieszkającym w Polsce Oleksandrem Ivanovem (17-6, 8 KO). Jak tłumaczy Mariusz Konieczyński, prezes Tymex Boxing Promotion: “Ivanov nie jest w stanie zrobić limitu wagi średniej, dlatego spotkają się na innej naszej gali”.

Zmiana w karcie gali “CZAS WERYFIKACJI” sprawia, że o kolejny pas mistrzowski powalczy Michał Leśniak z Tymexu, niepokonany od prawie 7 lat na zawodowych ringach. Jedyną porażkę poniósł na początku 2016 roku, w walce z Damianem Wrzesińskim (26-2-2, 7 KO), dziś Mistrzem Europy organizacji IBO.

Świetnie sobie radzi na polskich ringach także jego rywal – Lukas Dekys. Wygrywał już z Michałem Syrowatką i Damianem Kiwiorem oraz Aleksandrem Jasiewiczem i Piotrem Bisiem. W naszym kraju triumfował we wszystkich 5 walkach.

31-letni Michał Leśniak z powodzeniem boksował już o pas Międzynarodowego Mistrza Polski kategorii półśredniej. W 2019 roku zdobył to trofeum po zwycięstwie z Ukraińcem Vladyslavem Gelą. Jak mówi sam Leśniak:

Do tej pory nie miałem walki wieczoru. Z pewnością motywacja będzie większa, bo główny pojedynek gali i do tego o pas mistrzowski. Poprzednio o tytuł walczyłem z Vladyslavem Gelą, którego znokautowałem.

Gala „CZAS WERYFIKACJI” w Puławach organizowana jest przez kierowany przez Mariusza Konieczyńskiego Tymex Boxing Promotion, we współpracy z MB Promotions Mateusza Borka i Queensberry Polska Mariusza Krawczyńskiego.

Już w piątek rękawice skrzyżują pięściarze Tymex Boxing Promotion Stanisław Gibadło(8-0) i Tomasz Nowicki (10-1, 3 KO). Była Mistrzyni Europy wagi lekkiej Aleksandra „Sasha” Sidorenko (9-1-1, 1 KO) powalczy z Czeszką Terezą Dvorakovą (4-8, 1 KO). Michał Soczyński (4-0, 1 KO), który ma za sobą kilkutygodniowe zgrupowanie w Hiszpanii, spotka się z urodzonym we Włoszech Czechem Alessandro Jandejskiem (4-1, 4 KO). Natomiast bardzo doświadczony Damian Jonak (42-1-2, 21 KO) powalczy z Argentyńczykiem Nestorem Davidem Camposem (6-3).

Queensberry Polska MB Promotions; Tymex Boxing Promotion

#boks #boxing #tvpsport #tymex #mbpromotions