Groźna sytuacja na drodze w Janowicach

      Możliwość komentowania Groźna sytuacja na drodze w Janowicach została wyłączona

Z policyjnych statystyk wynika, że do kolizji i wypadków bardzo często dochodzi z powodu nadmiernej prędkości. Bywa jednak, że prędkość okazuje się zdradliwa w nietypowych warunkach.

Puławska policja wyjaśnia okoliczności, w jakich doszło do groźnie wyglądającego wypadku w Janowicach. Środowym rankiem (22 marca), gdy nasz region spowijała gęsta mgła, samochód osobowy nagle zjechał z drogi i uderzył w pobliskie drzewo. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 40-latek z gminy Janowiec jechał zbyt szybko, biorąc pod uwagę warunki panujące na trasie – i nie zapanował nad pojazdem, mijając skrzyżowanie. Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami ciała. Wiadomo, że prowadząc auto był trzeźwy.

Policja przypomina, że wsiadając za kierownicę, zawsze trzeba zwrócić baczną uwagę na okoliczności panujące na trasie. Zamglenie to jedno z najbardziej uciążliwych utrudnień, na jakie mogą natrafić zmotoryzowani. Powstawaniu mgieł sprzyjają opady deszczu i zmienne temperatury. Wówczas wypada spieszyć się powoli – jeździć z mniejszą prędkością niż ta, do której jesteśmy przyzwyczajeni.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach