Już otwarta – nowa hala sportowa w Rykach

      Możliwość komentowania Już otwarta – nowa hala sportowa w Rykach została wyłączona

W naszym regionie przybywa profesjonalnych, sportowych obiektów, które służą zarówno lokalnym sportowcom, jak i szkolnej młodzieży – czy po prostu mieszkańcom, którzy w wolnym czasie chcieliby wypoczywać aktywnie. Nowym tego rodzaju obiektem mogą się już pochwalić Ryki.

Na oficjalne otwarcie nowej hali sportowo-widowiskowej tłumnie przybyli wszyscy zainteresowani tymi przedsięwzięciem. W podsumowaniu udanej inwestycji uczestniczyli między innymi samorządowcy z Ryk i Lublina, ale również parlamentarzyści oraz ministrowie edukacji i sportu – ponieważ w opłaceniu kosztów budowy pomogły dwie rządowe dotacje, o łącznej sumie ponad 10,5 miliona złotych. Dzięki temu wsparciu, władze gminy musiały zainwestować w to przedsięwzięcie tylko trzecią część całej sumy (czyli ponad 5 milionów złotych). A ze specjalnymi grawertonami, symbolicznie wyrażającymi podziękowania, wrócili do domów ci, którzy byli szczególnie zaangażowani w realizację tego projektu.

Nowa hala sportowa powstała w ciągu trzech ostatnich lat, przy ulicy Warszawskiej. To jedyny taki obiekt w całym powiecie ryckim, dostosowany do organizowania rozgrywek na stopniu międzynarodowym. Jego powierzchnia użytkowa to 2700 metrów kwadratowych, a na trybunach wokół głównego parkietu zmieści się 350 widzów. Już w dniu otwarcia goście obejrzeli tam pokaz karate w wykonaniu Klubu Karate Tradycyjnego Ryki oraz mecz piłki nożnej halowej między dwiema drużynami młodzików z Ryk i Rososzy.

Wśród dodatkowych pomieszczeń nowej hali są również dwa boiska do squasha, sala fitness i siłownia. Chętni mieszkańcy Ryk mogli już wczoraj wypróbować nowe sprzęty i pomieszczenia – a także zwiedzić cały nowoczesny obiekt.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Rykach