Groźny wypadek na jednej z głównych ulic Puław

      Możliwość komentowania Groźny wypadek na jednej z głównych ulic Puław została wyłączona

Pod koniec ubiegłego tygodnia do naszego regionu zawitała zimowa aura. Oznacza nowe wyzwania dla kierowców – ale ci przy każdej pogodzie powinni jeździć uważnie i zgodnie z przepisami. Ponownie przypominają o tym puławscy mundurowi.

Policja wyjaśnia okoliczności groźnego wypadku, do jakiego doszło w piątkowe popołudnie (18 listopada) na ulicy Lubelskiej w Puławach. Zderzenie dwóch samochodów na skrzyżowaniu z ulicą Norwida doprowadziło do tego, że w szpitalu znalazło się 5 osób. Jak wynika z dotychczas poczynionych ustaleń, zawiniło wymuszenie pierwszeństwa. 78-latek, który jechał autem osobowym ulicą Lubelską i zamierzał skręcić w Norwida, nie ustąpił lawecie nadjeżdżającej od strony Lublina.

Pojazdy się zderzyły, a laweta wypadła z drogi – prosto na dwoje pieszych, którzy czekali na zielone światło. Mieszkańcy powiatu krakowskiego trafili do szpitala – podobnie jak kierowca i pasażerka samochodu z lawetą oraz trzeci pieszy, w którego uderzył element oderwany od jednego z pojazdów w trakcie stłuczki. Cztery osoby opuściły szpital po badaniach, na dłużej zatrzymano tam 39-letnią pieszą.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach