Udawała, że sprzedaje pościel. Ukradła staruszce wszystkie oszczędności

      Możliwość komentowania Udawała, że sprzedaje pościel. Ukradła staruszce wszystkie oszczędności została wyłączona

Domokrążcy pukają do naszych drzwi pod różnymi pretekstami. A historie takie jak ta przekonują, żeby w takich sytuacjach bardzo uważać – i dobrze się zastanowić, zanim szeroko otworzy się drzwi.

Prawie 20 tysięcy złotych straciła starsza mieszkanka gminy Końskowola, która wpuściła do domu kobietę, oferującą sprzedaż pościeli. Seniorka dała się namówić na transakcję, ponieważ nieznajoma twierdziła, że zysk ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc sierotom wojennym.

Niestety, zamiary obcej kobiety wcale nie były szlachetne. Czekając na zapłatę za pościel, zorientowała się gdzie 76-latka trzyma znaczną sumę pieniędzy. Po chwili postarała się o to, żeby sprytnie odwrócić uwagę staruszki. Poprosiła o naszykowanie konserw dla sierot, a sama pod pozorem przyniesienia kolejnych towarów na sprzedaż, zakradła się do pomieszczenia, w którym znajdowała się saszetka z oszczędnościami. Seniorka straciła w ten sposób pieniądze, które trzymała na remont mieszkania.

Wyjaśniając tę sprawę, policjanci ustalili, że oszustka miała około 50 lat, śniadą cerę i ciemne ubranie. Mundurowi ostrzegają wszystkich mieszkańców regionu przed domokrążcami, którzy oferują pościel, koce czy naczynia – w rzekomo okazyjnych cenach. Uważać powinny zwłaszcza osoby starsze, mieszkające samotnie i w oddaleniu od innych zabudowań.

Źródło informacji: KPP w Puławach