III Bieg z Flagą o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego czeka na chętnych!

      Możliwość komentowania III Bieg z Flagą o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego czeka na chętnych! została wyłączona

Sportowo, patriotycznie i lokalnie? Tak będzie w następną niedzielę w Janowcu. Do tamtejszego parku powróci sportowe wyzwanie dla dzieci i młodzieży. Nie zabraknie emocji – i miłych wrażeń.

W naszym regionie powoli tworzy się nowa tradycja. Do parku zamkowego w Janowcu powróci Bieg z Flagą o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego. Zawodnicy, wieku od 6 do 16 lat, przebiegną dystans 400 metrów – oczywiście próbując zrobić to jak najszybciej. Będą walczyć o zwycięstwo w trzech kategoriach wiekowych. Biegacze, którzy trafią na podium, otrzymają nagrody o wartości niemal tysiąca złotych.

Co najważniejsze – nie będzie przegranych! Każdy, kto przebiegnie wyznaczoną trasę, otrzyma pamiątkowy medal, praktyczne gadżety oraz bilet umożliwiający zwiedzenie zamku w Janowcu. Wszyscy dostaną też słodki poczęstunek, a później wspólnie odpoczną przy ognisku.

W minionych latach impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem – dlatego nie warto zwlekać z rejestracją. Odbywa się ona wirtualnie, na internetowej stronie Fundacji Parasol Wschód. W dniu zawodów nowy zawodnik będzie mógł zająć tylko miejsce kogoś, kto z jakiegoś powodu wycofa się z rekreacyjnej zabawy.

Rywalizacja rozpocznie się 21 maja o godzinie 9.00. Dodajmy, że impreza ma charakter rodzinny – na terenie parku będzie można urządzić sobie piknik i skorzystać z dodatkowych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Źródło informacji: Fundacja Parasol Wschód