“Efekt domina” na zwoleńskiej drodze

      Możliwość komentowania “Efekt domina” na zwoleńskiej drodze została wyłączona

Co najczęściej przeszkadza kierowcom? Pogoda, utrudnienia na drodze – a czasem zwykłe roztargnienie. Niestety, to ostatnie także może być brzemienne w skutki.

Policjanci ze zwoleńskiej komendy wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy poranek na drodze krajowej nr 12. W miejscowości Mieczysławów, na trasie łączącej Puławy i Zwoleń, zderzyły się aż cztery pojazdy – po tym wypadku dwie osoby trafiły do szpitala.

Na drodze, w miejscu zdarzenia, odbywał się ruch wahadłowy – ze względu na trwający tam remont. W pewnej chwili kobieta kierująca autem osobowym, uderzyła w tył jadącego przed nią samochodu. W ten sposób 32-latka zapoczątkowała swoistą falę. Kolejne zderzenia nastąpiły łańcuchowo. Pozostali uczestnicy wypadku to starsi kierowcy: 49-, 69- i 60-latek.

Przełom wiosenno-letni to okres, gdy na drogach coraz częściej są prowadzone remonty drogowe. W takiej sytuacji zawsze trzeba uważnie obserwować oznakowanie trasy. Dodatkowo, policja przypomina kierowcom, żeby jechali ostrożnie, dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Zwoleniu