Żłobki i kluby dziecięce – przybędzie ich w całym regionie

      Możliwość komentowania Żłobki i kluby dziecięce – przybędzie ich w całym regionie została wyłączona

Zarówno na Lubelszczyźnie, jak i na Mazowszu, nadal znajdują się miejsca, które można opisać jako “białe plamy” na mapie instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.

Właśnie dlatego przekazujemy ważną wiadomość dla tych rodziców małych dzieci, którzy chcieliby pozostać aktywni zawodowo. W najbliższych latach w całym naszym regionie przybędzie miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Umożliwią to dotacje przyznane z rządowego programu MALUCH+.

Dotychczas nabory wniosków o takie dofinansowania organizowano dorocznie – jednak od tego roku program funkcjonuje już jako długofalowy. Nowe środki zostaną rozdysponowane w ciągu siedmiu najbliższych lat. Celem programu jest to, żeby w każdej gminie działała przynajmniej jedna instytucja opieki nad małymi dziećmi – oraz żeby te istniejące już placówki nadal się rozwijały i mogły przyjmować coraz więcej małych podopiecznych.

W pierwszym naborze tej najnowszej edycji poszczęściło się aż osiemnastu gminom z naszego regionu. W powiecie opolskim to Chodel, Opole Lubelskie, Poniatowa i Wilków, w puławskim – Końskowola, Puławy i Żyrzyn, w ryckim – Kłoczew, Nowodwór i Ryki, a także gmina Zwoleń i wszystkie gminy powiatu kozienickiego (Kozienice, Głowaczów, Gniewoszów, Sieciechów, Grabów nad Pilicą, Magnuszew, Garbatka-Letnisko).

O tym, jakie konkretne plany wejdą w życie w poszczególnych zakątkach naszego regionu dzięki tym właśnie dotacjom – będziemy informować na bieżąco.

Źródło informacji: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej; źródło zdjęcia: baza Pixabay