“Ludzie” Mariana Zwierzchowskiego – od tego piątku w Puławskiej Galerii Sztuki

      Możliwość komentowania “Ludzie” Mariana Zwierzchowskiego – od tego piątku w Puławskiej Galerii Sztuki została wyłączona

Pasjonaci malarstwa po raz kolejny będą mogli zbliżyć się do sztuki. Tym razem dowiedzą się też, co gra w duszy malarza, który przez lata był związany z Puławami.

Już jutro (12 maja) w Puławskim Ośrodku Kultury „Dom Chemika” zadebiutuje wystawa prac Mariana Zwierzchowskiego. To malarz, grafik i projektant form przemysłowych, który spędził w Puławach dzieciństwo i młodość. Po latach wrócił tu i spełniał się jako nauczyciel wychowania plastycznego w LO im. A.J. Czartoryskiego. Jest współzałożycielem Puławskiego Klubu Plastyków. Jeszcze w młodości wiele twórczej inspiracji przynosiły mu wizyty w Kazimierzu Dolnym, ale pracując zawodowo, zwiedził wiele rejonów świata – nie tylko Europę, ale też Amerykę Północną, Azję i Afrykę.

Ten artysta tworzy w sposób tradycyjny – tworzy takie motywy, jak martwa natura, kwiaty czy pejzaże. To kompozycje abstrakcyjne, malarz eksperymentuje z formą, kolorem i materiałem. Cierpliwie szuka swojego ideału w malarstwie, obserwując przyrodę i wszystko to, co działa na wyobraźnię. Ostatnio spod jego ręki wychodzą portrety oraz kompozycje figuralne. To właśnie ludzie są głównymi bohaterami obrazów zaprezentowanych na nowej wystawie.

Wernisaż wystawy “Ludzie” odbędzie się 12 maja, o godzinie 18.00, oczywiście w Puławskiej Galerii Sztuki. Miłośnicy malarstwa będą mogli odwiedzać nową ekspozycję do 11 czerwca.

Źródło informacji i zdjęcia: POK “Dom Chemika”