Igrzyska (prawie) Olimpijskie rozegrały się w Opolu Lubelskim

      Możliwość komentowania Igrzyska (prawie) Olimpijskie rozegrały się w Opolu Lubelskim została wyłączona

W południowej części naszego regionu unosił się dzisiaj duch olimpijskiej rywalizacji – na Stadionie Miejskim zorganizowano Igrzyska Sportowe dla uczniów szkół podstawowych z terenu całej gminy.

Wydarzenie przygotowano z dbałością o wszystkie ważne szczegóły – młodzi sportowcy wzięli udział w uroczystej defiladzie, na maszt wciągnięto flagę igrzysk i zapalono symboliczny znicz, a wszyscy zebrani odśpiewali hymn olimpijski. Sportową rywalizację podjęło prawie 300 uczniów z klas 1-3 – a wszyscy kierowali się zasadą, że udział i gra fair play są ważniejsze niż zwycięstwo.

Całe wydarzenie było zarazem uroczystą inauguracją drugiej edycji Sport Klubów. Ten projekt jest realizowany w ramach programu “Aktywny powrót do szkoły. WF z AWF”, i pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Chodzi o to, by po okresie zdalnego nauczania na nowo zainteresować dzieci sportem i rekreacją.

Organizatorzy środowych igrzysk to oprócz gminy Opole Lubelskie także MEN, AWF w Warszawie i Filia AWF w Białej Podlaskiej. Po zakończonych zmaganiach przyszedł czas na zabawę przy muzyce – na opolskim stadionie wystąpił zespół PECTUS.

Źródło informacji i grafiki: UM w Opolu Lubelskim