Ile w Zwoleniu trzeba zapłacić za śmieci?

      Możliwość komentowania Ile w Zwoleniu trzeba zapłacić za śmieci? została wyłączona

Noworoczne podwyżki cen za odbiór odpadów nie ominęły żadnego zakątka w naszym regionie. Wszystkiemu winne są rosnące koszty wywożenia i przechowywania śmieci.

Nowe stawki obowiązują już także w gminie Zwoleń, a tłumaczące wszystko dane liczbowe, nie pozostawiają złudzeń. Jak wyliczono, gmina zapłaci w tym roku o 500 tysięcy złotych więcej za gospodarowanie śmieciami, dlatego musiała wyznaczyć mieszkańcom nowe stawki.

Teraz, każdy kto segreguje swoje odpady, zapłaci za nie miesięcznie 18 złotych. Na znacznie większe wydatki muszą się jednak szykować ci, którzy śmieci nie segregują, bo w ich przypadku miesięczna opłata urośnie do 54 złotych. Oczywiście w przypadku gospodarstw domowych, gdzie jest kilku lokatorów, stawka będzie mnożona przez liczbę osób mieszkających w domu – i koszty będą dalej rosły.

Przy okazji władze Zwolenia przypominają, że od kwietnia ubiegłego roku zmieniły się zasady segregowania odpadów: teraz trzeba dzielić je na 5 grup, rozdzielając papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady bio i odpady zmieszane.