Jak minął Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą w Puławach?

      Możliwość komentowania Jak minął Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą w Puławach? została wyłączona

W holu Puławskiego Ośrodka Kultury było dziś bardzo tłoczno i kolorowo. Oczywiście nie bez przyczyny. Posłuchajcie, czego się w tej sprawie dowiedzieliśmy.

Dziś, 15 maja, w Puławach obchodzono Ogólnopolski Dzień Tańca z Klanzą. W zabawie udział wzięły dzieci z puławskich przedszkoli oraz z oddziałów przedszkolnych – zatańczyły wspólnie z opiekunami i animatorami, wykorzystując charakterystyczne, kolorowe chusty.

 

Oprócz ciekawej akcji, głównym celem imprezy jest zwrócenie (poprzez taniec) uwagi na często niezrealizowaną potrzebę dzieci – bycia razem w ciekawym, atrakcyjnym miejscu i spędzenia czasu w niecodzienny, świąteczny sposób. Do zabawy przyłączył się także Prezydent Miasta Puławy – Paweł Maj:

 

Za organizację puławskiej edycji odpowiadało Miejskie Przedszkole nr 13. Jak popularne są tańce z Klanzą w naszym regionie i jakie rekordy co roku bije ta lokalna impreza, opowiedziała Justyna Jeżak – dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 13 w Puławach:

 

Mimo, że ten poniedziałek był dosyć pochmurny, przedszkolaki dodały mu radości i jasnych kolorów. Dziękujemy im za to – i czekamy na nowe tańce w przyszłym roku!

Źródło zdjęcia: Redakcja/YZ