Topnieją lubelskie zapasy krwi – sprawdź, jak możesz pomóc!

      Możliwość komentowania Topnieją lubelskie zapasy krwi – sprawdź, jak możesz pomóc! została wyłączona

Lubelski Bank Krwi to miejsce, na które liczą lekarze, dbający o przewlekle chorych pacjentów oraz o ofiary wypadków. Ten Bank musi być jednak stale “zasilany”, żeby móc pełnić swoją ważną funkcję.

“Co sprawia, że człowiek staje się dla drugiego człowieka bohaterem?” – na takie pytanie nie tak dawno musieli odpowiedzieć tegoroczni maturzyści, podchodząc do części pisemnej swojego egzaminu dojrzałości z języka polskiego. Teraz jednak każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może zdać taki egzamin w praktyce – oddając krew.

Jak informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, najbardziej potrzebni są przede wszystkim ci dawcy, którzy mają krew grupy 0 RhD(-) – ponieważ jej zapasy już się skończyły. Jest ona szczególnie cenna, bo w razie potrzeby można przetoczyć ją każdemu, kto pilnie potrzebuje pomocy.

W najbliższy wtorkowy poranek (16 maja) terenowa zbiórka krwi odbędzie się w największym mieście w południowej części naszego regionu. Przy Urzędzie Miasta w Opolu Lubelskim zatrzyma się ambulans z lubelskiego Centrum Krwiodawstwa. Opolska rejestracja potrwa od 9.00 do 13.00.

Jednocześnie przypominamy, że do dyspozycji krwiodawców stale są oddziały terenowe lubelskiego Centrum. W Puławach taki punkt mieści się w szpitalu powiatowym, przy ulicy Bema. Puławska rejestracja dawców odbywa się od poniedziałku do piątku między 7.00 a 12.30.

Źródło informacji: RCKiK w Lublinie