Co się zmieni w przyszłym roku w Opolu Lubelskim?

      Możliwość komentowania Co się zmieni w przyszłym roku w Opolu Lubelskim? została wyłączona

Mieszkańcy gminy zdecydowali już, na co wydać pieniądze zarezerwowane w miejskiej kasie na ich pomysły. Wyniki głosowania dają powody do radości najmłodszym i ich opiekunom.

Opolski ratusz informuje, że podliczono już głosy, jakie mieszkańcy oddali na zaproponowane projekty między 10 a 21 października. W tym roku wybierali spośród czterech propozycji, które koncentrowały się na potrzebach dzieci. Demokratyczne głosowanie wykazało, że w przyszłym roku kalendarzowym zostaną rozbudowane istniejące już place zabaw.

Największe poparcie zdobył projekt dotyczący powiększenia placu, który znajduje się przy Szkole Podstawowej w Skokowie – poparło go prawie 1600 osób. Walka o drugie miejsce i o drugą dotację z gminnej kasy była bardzo zacięta. Ostatecznie przeszedł projekt rozbudowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Wandalinie. Zagłosowało na niego 655 osób.

Tym samym, zaledwie 11 głosami przegrał pomysł, by modernizować oświetlenie wokół Szkoły Podstawowej nr 1 w Opolu Lubelskim. Natomiast za tym, żeby od podstaw zbudować plac zabaw w miejscowości Wola Rudzka, opowiedziało się tylko 100 osób.

W sumie oddano 3410 głosów, ale ważnych było 2995. Korzystając z tego przywileju, każdy mógł poprzeć tylko jeden wybrany projekt. Wartość wszystkich projektów oszacowano na 120 tysięcy złotych, tymczasem w miejskim budżecie zabezpieczono połowę tej sumy.

Źródło informacji: UM w Opolu Lubelskim; źródło zdjęcia: baza Pixabay