Brawurowy pościg za 16-letnim kierowcą – zakończył się pod Rykami

      Możliwość komentowania Brawurowy pościg za 16-letnim kierowcą – zakończył się pod Rykami została wyłączona

Za dokonanie aż siedmiu czynów karalnych odpowie 16-latek z Lublina, który uciekał przed policją trasą S-17, jadąc z Otwocka w stronę Lublina.

W minioną niedzielę (30 października) mundurowi z otwockiej drogówki próbowali zatrzymać do kontroli auto, które przekroczyło dozwoloną prędkość o 39 km/h – w ten sposób rozpoczął się brawurowy pościg.

W ciągu 30 minut kierowca samochodu osobowego przejechał przez trzy powiaty – otwocki, garwoliński i rycki. Próbował zgubić radiowóz, łamiąc szereg przepisów. Momentami osiągał prędkość 240 km/h, a inne pojazdy wyprzedzał poboczem drogi. W Woli Koryckiej (w powiecie garwolińskim) ominął tak punkt blokadowy i zagroził stojącym tam policjantom, jadąc wprost na nich. Doprowadził też do wielu zdarzeń drogowych, a niektóre pojazdy taranował.

Wielka ucieczka zakończyła się dopiero w ryckim Zalesiu. Tam kierowca nie sforsował już policyjnej blokady zorganizowanej przez ryckich mundurowych – zamiast tego wysiadł z auta i uciekał pieszo. W polu zatrzymali go wytrwale podążający jego śladem policjanci z Otwocka. I tu czekała ich niespodzianka.

Przekonali się, że przez cały czas ścigali 16-latka – i że ten nie jechał sam. W aucie była jeszcze dwójka pasażerów: 14-latka i 18-latek. Znaleziono też sfałszowany dokument sprzedaży-kupna pojazdu. O dalszym losie nieletniego pirata drogowego zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Otwocku