Co się dzieje w centrum Poniatowej?

      Możliwość komentowania Co się dzieje w centrum Poniatowej? została wyłączona

Jest taka miejscowość w południowej części naszego regionu, w której miejskie zabudowania skupiają się wokół kilku stawów. W ciągu nadchodzącego roku część tego malowniczego obszaru przejdzie gruntowne zmiany.

W centralnej części Poniatowej pojawiły się już sprzęty budowlane i rozkopano tereny znajdujące się w pobliżu jednego ze stawów. W ten sposób rozpoczęły się prace remontowe, związane z rewitalizacją Parku Miejskiego.

Projekt wart prawie 12 milionów złotych, dotowany z Funduszu Polski Ład, obejmuje trzy zadania. Pierwsze to budowa nowej siedziby Centrum Informacji Turystycznej, druga – stworzenie pomostu na palach, który będzie punktem gastronomiczno-usługowym (przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych) i trzecie – przebudowa strefy wejściowej do parku, od strony ulicy Nałęczowskiej.

W trakcie tych prac zostanie przebudowany poniatowski basen miejski – znaczna część umocnień niecki zostanie usunięta, a w zamian robotnicy uregulują naturalny brzeg. W miejscu głównej alei tutejszego parku powstanie promenada, która oddzieli zieleń od zbiornika wodnego, natomiast nad brzegiem pojawią się nowe elementy infrastruktury, zachęcające do wypoczynku w plenerze: tężnie solankowe, nowe ławki i leżaki miejskie czy siłownia plenerowa.

Z podpisanej umowy wynika, że przeprowadzenie wszystkich prac zaplanowany w ramach tego remontu powinno potrwać do połowy grudnia 2023 roku. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

Źródło informacji i zdjęcia: UM w Poniatowej