Jakie sportowe plany w Pionkach na ten rok? Burmistrz czeka na pomysły

      Możliwość komentowania Jakie sportowe plany w Pionkach na ten rok? Burmistrz czeka na pomysły została wyłączona

To jeszcze nie koniec otwartych konkursów ofert, ogłaszanych przez samorządy naszego regionu.

Na zgłoszenia zaradnych i pomysłowych organizacji pozarządowych czeka jeszcze burmistrz Pionek, a chce dostać takie propozycje, dzięki którym lokalny sport będzie miał się coraz lepiej. Władze gminy przeznaczą na to w sumie aż 120 tysięcy złotych, z tym że zależy im na tym, żeby dzięki tegorocznym zajęciom dzieci i młodzież mogły trenować różne dyscypliny sportu.

Najwięcej, bo aż 60 tysięcy złotych jest do rozdania tym oferentom, którzy zaproponują przygotowanie i prowadzenia zajęć z zakresu piłki nożnej. 25 tysięcy to suma dotacji przewidzianych na zajęcia z piłki siatkowej, 15 tysięcy trafi do tych organizacji, które przygotują zajęcia z zakresu sztuk walki, a 10 tysięcy do tych, którzy zaproponują dzieciom i młodzieży pływanie. Na lekką atletykę gmina chce przeznaczyć 5 tysięcy złotych, a 3 – na zajęcia z żeglarstwa. Do konkursu ofert mogą zgłaszać się także ci, którzy chcieliby przygotować rekreacyjne zajęcia dla osób niepełnosprawnych, tu wsparcie władz wyniesie 2 tysiące złotych.

Wszystkie zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w Urzędzie Miasta w Pionkach, do 14 lutego, do godziny 15.30. Szczegółowy regulamin konkursu ofert jest zamieszczony na stronie internetowej pionieckiego urzędu.