Jazznowiec Festiwal powraca!

      Możliwość komentowania Jazznowiec Festiwal powraca! została wyłączona

Mamy dobre wieści dla tych, którzy są jednocześnie miłośnikami muzyki improwizowanej i Janowca. Oba te sentymenty będzie można w te wakacje bardzo sprawnie połączyć.

Na zachodni brzeg Wisły powraca Jazznowiec Festiwal, który sprowadzi do naszego regionu najwybitniejszych przedstawicieli polskiej muzyki jazzowej. Będzie to już czwarta odsłona tego wydarzenia – a w planach są w sumie cztery koncerty. Trzy zostaną zorganizowane właśnie w Janowcu, a ostatni zagości w połowie sierpnia w Zwoleniu. W kolejnym miesiącu wakacji dla słuchaczy zagrają i zaśpiewają Trio 4 Chet, Dorota i Henryk Miśkiewiczowie oraz Janusz Szrom, który przypomni utwory z repertuaru Andrzeja Zauchy.

Koncert otwierający tegoroczny cykl, odbędzie się już w najbliższą niedzielę (9 lipca). Wczesnym popołudniem, na terenie parku w pobliżu janowieckiego zamku, wystąpi Andrzej Dąbrowski z zespołem All Stars. Dla melomanów będzie to nie lada gratka, bo tego wokalistę jazzowego nieczęsto można usłyszeć na żywo.

Dodajmy, że ta pierwsza odsłona festiwalu połączy się z tegorocznymi obchodami Dni Janowca. Dzięki temu, jednego dnia w parku zamkowym zabrzmi bardzo zróżnicowana muzyka. Szczegółowe informacje na temat poszczególnych wydarzeń znajdziecie na plakatach informacyjnych, zamieszczonych na facebookowym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Janowcu.

Źródło informacji: MNKD, GOK Janowiec