Nieostrożni motocykliści wpadli w duże kłopoty

      Możliwość komentowania Nieostrożni motocykliści wpadli w duże kłopoty została wyłączona

Puławska policja przypomina motocyklistom, że jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, powinni szczególnie uważać na swoje bezpieczeństwo. Pretekstem do ponowienia tego apelu są dwa zdarzenia drogowe, do jakich doszło w powiecie puławskim w minioną niedzielę (2 lipca).


W Wierzchoniowie (w gminie Kazimierz Dolny) rozpędzony motocyklista stracił panowanie nad swoim jednośladem, zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie z siatki. 30-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do podobnego wypadku doszło w miejscowości Łopatki Kolonia w gminie Wąwolnica. Zbyt szybka jazda sprawiła, że motocykl wypadł z jezdni – i uderzył w stojący przy niej znak drogowy. Poszkodowana została 25-letnia pasażerka. Wiadomo, że zarówno ona, jak i 26-letni kierowca, byli trzeźwi.

Policja dodaje, że oprócz nadmiernej prędkości, do najczęstszych przyczyn wypadków z udziałem motocyklistów należą także nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Ale czujność powinni zachować również inni uczestnicy ruchu drogowego, między innymi kierowcy samochodów. Powinni nie tylko uważnie obserwując drogę, ale też wyraźnie sygnalizować chęć zmiany pasa ruchu albo kierunku jazdy. Potencjalnie niebezpieczna jest każda sytuacja, w której motocyklista zostaje zmuszony do gwałtownego hamowania – bo wówczas może stracić panowanie nad pojazdem.

Źródło informacji i zdjęcia: KPP w Puławach