Jedź “Koleją do Kultury” – to się opłaca

      Możliwość komentowania Jedź “Koleją do Kultury” – to się opłaca została wyłączona

W podróż pełną przygód można ruszyć na przykład pociągiem – przypominają o tym Koleje Mazowieckie. Namawiają, żeby właśnie koleją wybrać się do teatru albo muzeum.

Właśnie rusza – siódma edycja akcji “Koleją do Kultury” – i motywuje, żeby ruszyć w drogę po wiedzę i estetyczne wrażenia. To wszystko można znaleźć w lokalnych placówkach kulturalnych – a do wielu z nich można dotrzeć właśnie drogą żelazną. Przy okazji można też poczynić pewne oszczędności. Według zasad akcji, mając przy sobie bilet na przejazd pociągiem Kolei Mazowieckich, u celu swojej podróży można kupić bilet do teatru czy muzeum z korzystną zniżką.

Akcja “Koleją do Kultury” promuje najbardziej interesujące instytucje, działające na Mazowszu. Przypomina mieszkańcom regionu, jakie miejsca warto obrać za cel podróży, na przykład tej krajoznawczej. Do nowej edycji włączyły się 23 placówki. Wśród nich są na przykład Muzeum Etnograficzne w Warszawie czy Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Pełna lista znajduje się TUTAJ.

Akcja już rusza, ale spokojnie – nie trzeba się przesadnie spieszyć. “Koleją do Kultury” będzie się można kierować do końca tego roku kalendarzowego. Z tą myślą warto zaplanować na przykład wakacje czy okolicznościowe urlopy.

Źródło informacji i zdjęcia: Koleje Mazowieckie