Jeśli możesz, „podziel się zabawką”!

      Możliwość komentowania Jeśli możesz, „podziel się zabawką”! została wyłączona

Dęblińska „Iskierka” liczy na kolorowe wsparcie – na rzecz przedszkola można oddać zabawki dla dzieci, które zalegają nam w domu.

Wczoraj (19 kwietnia) ruszyła wielka zbiórka, zorganizowana z myślą o małych podopiecznych Miejskiego Przedszkola Specjalnego nr 5 „Iskierka” w Dęblinie. Ta placówka ruszyła jesienią minionego roku, pod skrzydłami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Dęblinie. Niepełnosprawne maluchy i te, które potrzebują specjalnej troski, mogą się tu swobodnie rozwijać i bawić z rówieśnikami. A w tym, żeby zabawy były coraz ciekawsze, może pomóc każdy.

Używane, ale bezpieczne, nieuszkodzone i czyste zabawki można przywozić do siedziby Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych IGNIS, przy ulicy Niepodległości w Dęblinie. To jedyny sposób, żeby dołączyć do zbiórki, bo nie będą wyznaczane żadne inne punkty, a organizatorzy sami nie będą nigdzie indziej odbierać darów.

Najróżniejsze zabawki można zbierać i przywozić aż do końca maja. Ale uwaga – nie trzeba rozglądać się za przytulankami, bo Stowarzyszenie zaznacza, że nie zbiera pluszaków.