Jutro otwarcie nowego ronda w centrum Nałęczowa

      Możliwość komentowania Jutro otwarcie nowego ronda w centrum Nałęczowa została wyłączona

Dobiegła końca duża i ważna inwestycja, którą podjęto w uzdrowiskowym miasteczku w maju tego roku. Jedno z kluczowych skrzyżowań wygląda już zupełnie inaczej – jutro zostanie oficjalnie otwarte i jednocześnie otrzyma patrona.

W sercu Nałęczowa spotyka się aż pięć ulic: Poniatowskiego, Chopina, 1 Maja, Kolejowa i Armatnia Góra. Przez lata to miejsce bywało wyzwaniem dla kierowców – dlatego zdecydowano, że czas na gruntowne zmiany. Postanowiono, że jest potrzebna przebudowa, dzięki której w centrum miasta i u spotkania jego głównych ulic pojawi się rondo.

Oficjalne otwarcie nowego obiektu zaplanowano na ten piątek (11 listopada) – nieprzypadkowo, zważywszy że patronem ronda będzie marszałek Józef Piłsudski. Rada Miasta Nałęczów podejmie uchwałę w tej sprawie już jutro, podczas specjalnej sesji zaplanowanej na godzinę 12.00. Zaledwie pół godziny później rozpocznie się uroczystość patriotyczna, której kluczowym punktem będzie nadanie rondu patrona.

Cała ceremonia będzie częścią nałęczowskich obchodów Święta Niepodległości. Szczegółowy plan na ten piątek opisuje plakat informacyjny.

Dodajmy, że w nałęczowskim ratuszu zostaną jutro docenieni lokalni działacze. Zbigniew Strzyżyński i Bogusław Gałęzowski z Towarzystwa Przyjaciół Nałęczowa otrzymają odznaczenia “Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” – wręczy je przedstawiciel marszałka. Progi ratusza odwiedzi również Jerzy Michał Sołdek, radny-senior Rady Miejskiej w Nałęczowie, ponieważ ma otrzymać Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Z tego powodu miasteczko odwiedzi także przedstawiciel wojewody lubelskiego.

Źródło informacji: UM w Nałęczowie; źródło zdjęcia: baza Pixabay