Kończą się lubelskie zapasy krwi – i nadchodzi zbiórka w Gołębiu

      Możliwość komentowania Kończą się lubelskie zapasy krwi – i nadchodzi zbiórka w Gołębiu została wyłączona

W województwie lubelskim znowu zaczyna brakować krwi. Jak wynika z danych, które przedstawia Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, dobrze zabezpieczone są tylko zapasy grupy AB – natomiast wszystkie pozostałe trzeba szybko uzupełnić. Najbardziej są potrzebni dawcy, którzy mają krew grup 0 oraz A (Rh-). 

Każdy, kto jest dorosły i zdrowy, może się zgłosić do dowolnego oddziału terenowego. W Puławach ten mieści się ponownie w szpitalu powiatowym. Rejestracja jest tu prowadzona w dni robocze, od godziny 7.00 (w poniedziałki, wtorki, środy i piątki do 12.30, a w czwartki do 16.00). Warto też śledzić trasę lubelskiego krwiobusa, który wytrwale przemierza całą Lubelszczyznę. Dociera w te zakątki województwa, które nie mają stacjonarnych punktów oddawania krwi.

W najbliższy poniedziałek (14 listopada) ten specjalny ambulans zaparkuje w Gołębiu, w wiejskiej gminie Puławy. W przygotowaniu tej lokalnej zbiórki terenowej ponownie pomagają strażacy-ochotnicy – miejscem poniedziałkowej akcji będzie plac przed remizą OSP Gołąb. Rejestracja dawców potrwa od 9.00 do 13.00. Każdy, kto bezinteresownie odda krew, dostanie w zamian upominek. O nagrodzenie empatycznych mieszkańców zadbają partnerzy akcji, wśród których są między innymi lokalne władze samorządowe.

Źródło informacji i zdjęcia: RCKIK w Lublinie; Ochotnicza Straż Pożarna w Gołębiu – Facebook